Ilość pozycji:
202
Strona:
1/9

Marki

Filtry

Pokaż na stronie pozycji

Filtry


Jak działają filtry przemysłowe?

Filtry to element, którego celem jest separacja niepożądanych substancji z cieczy lub gazów, które chcemy z nich oczyścić. Są one używane do usunięcia zbędnych i szkodliwych zanieczyszczeń, których kumulacja może wpłynąć negatywnie na prace maszyny, a nawet trwale ją uszkodzić. Filtry to w zasadzie bardzo proste konstrukcje, jednak im trudniejsza aplikacja, tym mogą one przyjmować bardziej zaawansowane i skomplikowane formy. Wyróżniamy przede wszystkim dwa podstawowe typy: filtry powietrza i filtry cieczy. Każdy filtr niezależnie od przeznaczenia cechuje jeden najważniejszy parametr – klasa filtracji, która mówi o tym jak duże cząsteczki są przez filtr zatrzymywane, a im wyższa klasa filtracji, tym filtr jest w stanie zatrzymać mniejsze drobiny.

Przemysłowe filtry przeciwpyłowe i odpylające

To jedne z najczęściej wykorzystywanych filtrów. Elementy te decydują o bezpieczeństwie i ergonomii miejsca pracy (to dzięki ich zastosowaniu pracownicy nie wdychają szkodliwego pyłu, a do wnętrza maszyn nie przedostają się mogące powodować uszkodzenia zanieczyszczenia). W asortymencie Optiby znajdują się filtry przeciwpyłowe różnych klas oczyszczania, o rozmaitych wymiarach oraz tworzone z materiałów o odmiennych charakterystykach technicznych.

Przemysłowe filtry do wody, olejów i innych cieczy

Oferujemy wszystkie rodzaje filtrów do cieczy, w tym: filtry włókninowe, sznurkowe, siatkowe, szczelinowe, papierowe, odśrodkowe, magnetyczne. Platforma Optiba zapewnia dostęp także do samoczyszczących filtrów przemysłowych, które są bezobsługowe i nie wymagają wymiany wkładów filtracyjnych.

Zastosowanie filtrów przemysłowych

Filtry przemysłowe wykorzystywane są w takich obszarach jak: przemysł farmaceutyczny, przetwórczy, spożywczy, chemiczny i petrochemiczny. Elementy te stosowane są również w przemyśle maszynowym, zapewniając urządzeniom i układom bezawaryjną pracę dzięki oczyszczeniu powietrza oraz cieczy z zanieczyszczeń. Filtry i wkłady filtracyjne to niezbędna składowa wyposażenia hal produkcyjnych przemysłu ciężkiego, odlewni, spalarni czy lakierni.

Katalog filtrów przemysłowych Optiby

Platforma Optiba zapewnia szeroki wybór spośród filtrów o różnym przeznaczeniu: olejowych, do wody, powietrza i innych mediów. Gwarantujemy również dostęp do akcesoriów dodatkowo usprawniających proces filtracji. Wśród oferowanych przez nas marek znajdą Państwo takie jak: HYDAC, MPFILTRI, SF-FILTER, PARKER, PALL, DONALDSON, MAHLE, HIFI, REXROTH i inne.